TermopuitTermotöötlus tõstab puidu väärtust. Termotöödeldud puidu valmistamiseks töödeldakse puitu 170-230 kraadisel temperatuuril. Temperatuur sõltub sellest, mis liiki puitu töödeldakse ja mis tüüpi omadusi on vaja ehk mis otstarbeks seda soovitakse kasutada. Protsessis ei kasutata kemikaale ega muid lisandeid. Ainus välispidine aine, mida kasutatakse on vesi. Seega on tegemist täiesti loodusliku tootega. Termotöötlus parandab puidu pehkimis- ja ilmastikukindlust ning soojusisoleerivust ja vähendab puidu niiskuspaisumist. Kõrgel temperatuuril eraldub puidust vesi ja vaik.

Termopuitu on võimalik kasutada nii siseruumides kui välistingimustes. Siseruumides võib termopuitu kasutada nii seinte, lagede ja põrandate kui ka saunade, mööbli ja muude sisustuselementide valmistamiseks. Välistingimustes sobib termopuit suurepäraselt hoonete fassaadide, terrasside, aiapiirete kui ka muude õueala ehitiste valmistamiseks. Termopuitu kasutatakse ka tisleritoodete nagu uksed, aknad ja mööbel, valmistamisel.


termopuit


Termopuidu valmistamine
Termopuidu valmistamiseks tõstetakse puidu temperatuur kiiresti umber 100 kraadini, pärast seda tõstetakse temperatuuri juba aeglasemalt. Kasutatav toormaterjal peab olema eelkuivatatud vähemalt 12%-ni. Veeaur toimib kaitsegaasina takistades puidu lõhenemist ning mõjutades puidus toimuvaid keemilisi muutusi.Puidu niiskusprotsent langeb peaaegu nulli. Tegeliku termotöötluse ajaks tõstetakse temperatuur vastavalt vajalikule töötlusastmele üle 170 kraadi. Temperatuuri alandatakse pihustatava vee abil. Puidu niiskus ühtlustatakse vastavalt kasutusobjektile enamasti üle 4%-se sisalduseni.

Termotöötluse mõju puidule:

- värv muutub helepruunist kuni tumepruunini
- deformatsioon väheneb tänu niiskuse variatsioonidele 50-90% võrra
- puidu niiskusprotsent langeb
- soojusjuhtivus väheneb 0-30%
- üldine soojusülekande koefitsent paraneb
- paindetugevus väheneb 0-30%
- elastsus väheneb, aga jäikus suureneb
- kulumiskindlus paraneb
- puidu kaal väheneb
- bioloogiline vastupidavus paraneb
- pigi eraldub
- "surnud" mustad oksad kukuvad välja
- rakuline strukutuur muutub - puidu struktuur "vananeb"


kuivati


Puidu kuivatus

Puidu kuivatamiseks kasutame konditsioneerkuivatit mahuga 60m3.


Puidu hööveldus

Pakume klientidele puiduhööveldusteenust.